Poselství z lesa 2

24.10.2018

Přátelé, les vám přináší již druhé poselství. ;-) 

Poselství 1 zde: https://www.kliceksrdci.cz/l/poselstvi-z-lesa/

Zebra

"Nech odejít strach a věz, že jsi za všech okolností pod ochranou a v bezpečí"

Kdykoli se odvážíte vstoupit na území, které neznáte, je přirozené, že máte pocit úzkosti. Vaše mysl dokáže vytvořit všechny možné scénáře, co by se mohlo stát. 

Buďte uvolnění, avšak ostražití, a vězte, že vám ve skutečnosti nic nemůže ublížit a že vám vaše tělo prostřednictvím svých smyslů poskytne informace o tom, zda jde o skutečné nebezpečí. Pokud je nablízku nějaká opravdová hrozba, vaše instinkty vám řeknou, co máte dělat. 

Kdykoli cítíte přehnaný pocit strachu, který byl způsoben zejména vašimi myšlenkami, jež mají jen nepatrné nebo vůbec žádné opodstatnění, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Vyzvěte duchovní pomocníky, kteří vám už dříve poskytli vedení a ochranu. Kontaktujte svou rodinu nebo přátele, aby vás uklidnili a pomohli vám postavit se oběma nohama na zem a všechno si v sobě srovnat. 

Gepard

"Ujasni si svůj záměr, soustřeď se na něj a jednej rychle, abys dosáhl svého cíle."

Přestaňte se balamutit představami, že není dost času, že máte na práci příliš mnoho jiných věcí nebo, že nezvládnete poslání, které vás vyzývá k akci. Tento a jemu podobné názory představují zdržovací taktiky, které vám brání provést to, kvůli čemu tady jste.

Prvním krokem je, že na papír napíšete svůj záměr tak přesně, jak jen to dokážete. Tyto poznámky noste stále při sobě a vytvořte si patřičnou afirmaci, kterou si budete opakovat několikrát denně - formulujte ji tak, aby oznamovala váš záměr, jako by se už stal. Vypracujte si seznam kroků, které vám pomohou postupovat k vašemu cíli. Jakmile těmito kroky jednou rozhýbete kola událostí, je načase, abyste se dali do pohybu i vy - ne však zběsile a uspěchaně, nýbrž klidně a s odhodláním, přičemž většinu svého konání soustřeďte na to, co je vaším úkolem. 

V kterékoli fázi tohoto plánu si vždy, jakmile určitou část úspěšně zdoláte, dopřejte oddech a ohlédněte se, abyste viděli, jak daleko už jste došli. Jako projev uznání za své pokroky se pochvalte za každý krok, který jste zvládli. Pusťte se do toho!

Želva

"Tvůj život je příliš roztříštění, proto udělej všechno, co je třeba, aby ses dal dohromady."

Cítíte-li tlak ze všech stran - nároky moderního způsobu života se na vás valí jednou zleva a jednou zprava -, je velmi snadné podlehnout falešnému požadavku naléhavosti, a tím pádem se cítit jakoby roztříštění, v nerovnováze a v neustálém napětí. Můžete pak začít zapomínat a mít problémy se spánkem. 

Síť technologií, která sestává z počítačů, internetu, mobilních telefonů, faxů a televize - plus všechen ten okolní hluk - neustále útočí na vaše smysly. 

To je vyčerpávající, nemám pravdu?

Vyjděte do přírody a zujte si boty i ponožky. Dotyk bosých nohou vám umožní doopravdy prožít pevné spojení se Zemí. Vnímejte přitom, jak jiný je to pocit, a všímejte si, zda se vaše mysl alespoň trochu zklidní. Někdy to může být obtížně proveditelné, ale jde to. Chce to jen jasný záměr a ochotu tak učinit.

Poselství v lese přijaly: Ivona Antalii a Marcela Mlčáková

Karty: Poselství zvířecích průvodců - Steven D. Farmer

www.kliceksrdci.cz